volejte 515 555 113 až do 18 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Různé materiály svítidel

Datum: 8.5.2019

Stejně jako existuje mnoho druhů svítidel, tak existuje i mnoho druhů materiálů, ze kterých jsou svítidla vyrobena.

Kov

Nejběžnějším a nejčastěji používaným materiálem bývá právě kov. Zaručuje vyšší odolnost svítidla proti rozbití, je snadné jej opravit, je poměrně lehký a při chytrém designu a úpravě účinně odráží světlo. Neutrální barva kovu se hodí do každého barevného provedení interiéru, díky snadnému opracování a pevnosti tohoto materiálu najdete mezi kovovýmí svítidly nejrozmanitější tvary a styly.
 
 

Sklo  

Druhým nejčastějším materiálem nemůže být nic jiného než právě sklo. Sklo totiž disponuje skvělou variabilitou v propustnosti světla - může být buď čiré a dostanete 100% světla nebo jej můžete mít mléčné, alabastrové, mlžené či vzorované pro optimální a požadovanou intenzitu světla. Nevýhodou skla je jeho křehkost - při rozbití je nutno zakoupit nový kousek/náhradní stínidlo
 
 

Plast 

Nejspíše nejčastěji používaným materiálem u dětských svítidel je plast. A má to svůj osvědčený důvod - dětem se často stávají nejrůznější "omyly" či "nehody" a plastová svítidla nejsou tak jednoduchá k rozbití. K plastu také bývají přidružovány gumové části svítidel, které pouze zajišťují odolnost a nerozbitnost. Plastová svítidla patří spíše do levnější kategorie, to ovšem neznamená, že by ztrácela na kvalitě zpracování.
 
 

Dřevo a textil 

Dalšími hojně používanými materiály jsou dřevo a textil. Často tyto materiály můžeme najít u dětských svítidel a lampiček. Dřevo se stalo velmi oblíbené díky své textuře, odolnosti a snadnému opracování. Textil bývá často u lampových a lampičkových stínidel díky své nízké váze, která by mohla zapříčinit převrácení. Zároveň nabízí neomezené množství potisků a vzorů, tudíž dobře poslouží i jakožto menší doplněk pro váš interiér.
 
 

Křišťál

V neposlední řadě za zmínku jistě stojí křišťálová svítidla. Ta byla známkou luxusu již v novověku a svůj status si drží dodnes. Jejich cena odpovídá náročnému a dlouhému výrobnímu procesu, ovšem pohled na jejich třpytící se části jistě za tu cenu stojí!
 
 

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2020 Donoci, s.r.o. Info o zpracování osobních údajů. i