volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Halogenové žárovky

  • Výrobce
  • Příkon zdroje
  • Patice
  • Barva světla
  • Světelný tok celkový
  • Dostupnost

Výrobce

Doporučujeme
Eglo (33)
Prezent (1)
Ostatní značky
Lucide (4)
Narva (38)
Nedes (10)
Osram (1)
Sandria (4)
Top Light (3)
Vyberte si značku dle Vašeho výběru. Pár jsme Vám jich doporučili dle našeho naskladnění a zkušeností. Další kvalitní značky najdete hned pod nimi.

Příkon zdroje

Zvolte si Vámi požadovaný příkon žárovky. Volit můžete od těch nejúspornějších až po nejvýkonnější. Uvedené hodnoty jsou uvedeny v jednotkách wattů (W).

Patice

Ostatní značky
E14 (16)
E27 (20)
E40 (3)
G4 (7)
G6,35 (2)
G9 (12)
GU10 (7)
GU4 (6)
GU5,3 (10)
GY6,35 (5)
R7s (20)
Tímto filtrem si můžete vybrat produkt s Vámi požadovanou paticí. Každé svítidlo je vybaveno určitou objímkou a k té je třeba vybrat žárovku s odpovídající paticí. Pokud nevíte, jakou patici potřebujete, možná vám poradí tento článek

Barva světla

Barva světla značí, jakou hodnotu Kelvinů bude vybraný produkt mít. Vyberte si odstín žárovky, který se Vám hodí nejvíce.
 
Uvedené hodnoty jsou uvedeny v jednotkách kelvinů (K).
 
 

Světelný tok celkový

Vyberte si žárovku podle světelného toku. V naší nabídce máte velmi široké spektrum výběru. Uvedené hodnoty jsou uvedeny v jednotkách lumenů (lm).

Poradna

Zobrazení katalogu

Jak vybrat vhodnou žárovku

7.8.2017 Poradna

Máte doma konečně vysněný lustr, či lampu a tápete ve výběru vhodné žárovky? Není radno podcenit pečlivý výběr, protože se správnou žárovkou dosáhnete toho nejlepšího možného efektu, úspory i světelných vlastností. Pokud nemáte v žárovkách úplně jasno, nezoufejte. Níže vám poradíme, jak si na ně posvítit...

celý článek

Patice - jak se v nich orientovat

Máte doma svoji oblíbenou lampu či starožitný lustr, kterého se nehodláte vzdát a přesto do něj chcete pořídit úsporné žárovky namísto klasických? Není to naštěstí žádný problém. Výrobci nových úsporných zářivek vyrábí tyto své výrobky se shodnými paticemi a závity, jako již existují u žárovek klasických. Je tedy možné je bez potíží použít i ve vašem stávajícím osvětlení.

celý článek
Do prostor, kde svítíme jen krátkodobě, například sklad či WC, je vhodné namontovat halogenovou žárovku. Ta je o zhruba 30 % úspornější než klasická žárovka, ale ve srovnání s úspornou žárovkou nebo LED žárovkou je přece jen pořád hodně energeticky náročná, proto ji nedoporučujeme do světel, která budou svítit delší dobu.  

Výhodou halogenové žárovky je maximální barevné podání (Ra = 100), okamžitý náběh na plný výkon a jednoduchá možnost likvidace, protože halogenová žárovka narozdíl od úsporné žárovky neobsahuje rtuť. K ceně halogenek je již připočítán recyklační poplatek.

Copyright © 1990 – 2018 Donoci, s.r.o.