volejte 515 555 113 až do 18:00 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Co vše mohou přinést senzorová svítidla?

Rozsvítit a zase zhasnout. To je běžná věc, když potřebujeme, aby světlo svítilo. Ovšem co když máte plné ruce či vás zkrátka už po tmě nebaví hledat vypínač?

Venkovní svítidla se senzorem

Kdy jindy než právě na jaře a v létě je nejlepší trávit i večery venku. Posezení s přáteli, rodinná grilovačka či třeba i venkovní oslava narozenin. Na spoustu věcí je však venku potřeba dobře vidět. Různá venkovní nástěnná svítidla či třeba reflektor, který bude opravdu dostatečně svítit je velmi důležitý. Co se vám však může hodit jsou také venkovní senzorová svítidla. Oceníte je především, když ponesete nádobí či jídlo a podobné věci po tmě domů. Nebo taky nákup. Nebudete muset šmátrat po vypínači. Světlo se totiž rozsvítí samo.
 
null 
 
Můžete se u nás setkat se dvěma typy senzorů. Jako první můžeme jmenovat venkovní senzory pohybu, které pracují na základě venkovního PIR čidla. To reaguje na infračervené záření, které vychází právě z lidského těla. Na základě jeho pohybu se tedy senzorové svítidlo rozsvítí.
Druhé jsou soumrakové spínače. Jak již název napovídá, ta reagují na okolní prostředí. Tedy přesněji řečeno na okolní světlo. Na základě aktuální potřeby se pak svítidlo rozsvítí či naopak zhasne.
 
null         
 
Co se venkovních svítidel se senzorem týče, můžete si vybrat buď LED venkovní svítidla s čidlem, která ke svému fungování budou potřebovat připojení k elektřině. Opět se rozsvítí, jakmile zaznamenají pohyb. Vzhledem k tomu, že se jedná o LED technologii, jejich provoz je velmi úspornou záležitostí.
Nebo je tu druhá varianta solárního osvětlení s čidlem pohybu. U těch je výhodou to, že nepotřebujete elektřinu. Nabíjí se totiž slunečním zářením, aby poté mohly opět svítit po zaznamenání pohybu kolem něj. U těch vás tedy provoz nestojí prakticky nic.
Oba typy svítidel jsou velmi šetrné k životnímu prostředí. 
 
Senzorová svítidla plní praktické účely, ovšem lze si pořídit i různé typy solárních dekoračních svítidel, řetězů a podobně. S těmi tedy bude venkovní prostor kolem vašeho domu nejen praktický ale i designově vyladěný.
 
 null

Senzorová svítidla v interiéru

Senzorová svítidla však nejsou určena pouze ven. Jsou velmi oblíbená také na různých místech interiéru. Na chodbách či schodištích se vám budou určitě hodit, když půjdete po tmě na toaletu či třeba pro vodu do kuchyně. Rozespalí tak nebudete muset hledat vypínač. V dětském pokoji nebo třeba i v ložnici vám může přijít vhod také senzorové svítidlo do zásuvky. Když se například váš drobek vzbudí, jen lehce se svítidlo rozsvítí, jakmile projdete a za chvilku se zase zhasne. Vy tak nikoho nevzbudíte, ale zároveň můžete v klidu k vašim nejmenším na kontrolu.
 
 null

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2021 Donoci, s.r.o. Info o zpracování osobních údajů. i