volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Vánoční inspirace pro letní zahradu

Rádi zdobíte svůj dům i zahradu během vánočních svátků? Ovšem vánoční osvětlení můžete využít i v létě. Večerní posezení v krásně nasvícené zahradě je neobyčejně lákavé.

Venkovní osvětlení se hodí pro celoroční použití. V zimě dokáže vykouzlit krásnou vánoční atmosféru a v létě prodlužuje pobyt pod širým nebem dlouho do noci. Světlo nemůže chybět u zahradního posezení, jako průvodce na cestičkách nebo na terasách. Pokud přidáte i osvětlení zajímavých prvků vaší zahrady, jako jsou oblíbené rostliny, stromy, keře nebo sošky, postarají se o okouzlující efekty. Při volbě solárního osvětlení vám odpadne i starost s elektroinstalací. K tomu přidejte jako doplněk například svíčky v lucernách nebo svícnech.
 
 

Solární nebo elektrické osvětlení

Solární osvětlení dokáže naakumulované sluneční záření proměnit na energii potřebnou ke svícení. Jejich předností je nepotřebnost elektrické sítě. Jako zdroj osvětlení slouží většinou LED diody, které mají velmi malou spotřebu a dlouhou životnost.
Elektrické osvětlení vyžaduje zajistit připojení do elektrické sítě. Ideální je kombinovat nástěnná, sloupková i zemní svítidla, aby se svit vzájemně doplňoval. Každé venkovní osvětlení musí mít označení vypovídající o odolnosti (IP).
 
 

Výběr zdroje světla

Výběr osvětlení zavisí na tom, co potřebujete osvítit. Úsporné zdroje používejte tam, kde chcete svítit dlouhodobě, kvůli spotřebě elektrické energie. Výrazné osvětlení,jako například halogeny, umístěte na taková místa, kde se svítí kratší dobu. Ovšem osvětlení odpočinkové části zahrady můžete pojmout ve vánočním stylu. K dispozici máte široký výběr osvětlení.
 
 
Světelné kabely - mají podobu hadice se zalitými světýlky. Použít je můžete pro osvětlení domu, teras, cestiček, pergol, a podobně.
Světelné deště a sítě - vyvolávají působivý dojem, který využijete jak na vánoční výzdobu, tak i během léta k osvětlení keřů či stromů.
 
 
 
 
Světelný řetěz - je nejčasteji používaným typem vánočního osvětlení, ale proč ho nevyužít v horkém létě k ozdobení třeba pergoly.
Světelný závěs - je tvořen hlavním nosným kabelem, z něhož visí další stejně nebo různě dlouhé kabely osazené světelnými zdroji.
 
 
 
Markslöjd 700355 - Vánoční řetěz LESSEBO LED
 
 
Ať je zima nebo léto, vždy se najde příležitost pro osvětlení venkovních prostor. Každou párty, rodinnou oslavu, svatební veselí nebo vánoční svátky ozvláštní příjemná bílá světýlka. Led technologie je ideálním úsporným řešením krásných zahradních dekorací. Led diody jdou odolné vůči počasí, jsou úsporné a mají dlouhou životnost.
 
 

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.