volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Osvětlení obchodů

Správné osvětlení je nedílnou součástí obchodních prostor. Dobře zvolená světla vedou zákazníka prodejnou krok za krokem.

Dnešní prodejny musí uspět v tvrdé konkurenci. Proto není radno podcenit žádný aspekt, který může rozhodnout o úspěchu či neúspěchu. A právě kvalita osvětlení obchodních prostor je velmi důležitý faktor. Světelné podmínky určí, jak daná prodejní plocha zapůsobí, jestli sortiment bude vypadat lákavě a následně jakou chuť budou mít zákazníci utrácet. Chování zákazníka může ovlivnit vhodně použité osvětlení, například je možné pozornost zákazníka osvětlením usměrnit na určitý sortiment. 
 
 
 

Osvětlení obchodů

Do obchodu budete hledat osvětlení, které dobře a efektivně nasvítí nabízené produkty. Základem je určitě centrální svítidlo pro celý prostor prodejny. Záleží pouze na vás, zda zvolíte závěsné, přisazené nebo LED panely. Samozdřejmě samotné centrální svítidlo stačit nebude, doplnit je můžete nástěnnými, zápustnými nebo třeba i volně stojícími světly.
 
 

Osvětlení potravin

Úseky s čerstvými potravinami je potřeba nasvítit jiným spektrem světla, než má centrální osvětlení. Je nutné intenzitu a barvu světla přizpůsobit vystavenému zboží. Pro osvětlení masa a uzenin použijte zářivková svítidla se studeným bílým světlem (4000K). K lahůdkám, cukrovinkám a rybám je vhodnější zdroj s denním bílým světlem (3000K). 

Ostatní prodejní plochy

I osvětlení ostatních prodejních ploch vyžaduje pozornost. Například pro prodejnu se šperky a hodinkami není nejdůležitější centrální osvětlení, ale perfektní nasvícení vitrín s vystaveným zbožím. Zde se nejčestěji používají LED světelné zdroje, reflektorová světla nebo bodová svítidla. Vytváří se zde hra světel a stínů, vyvolávající odlesky ke zvýraznění sortimentu. Stejné je to i u ostatního zboží, nasvítí se tak, aby přilákali zakazníka ke koupi.
 
 
 
Nabídka svítidel je velmi pestrá. Každý světelný zdroj má své výhody i nevýhody, se kterými musíte počítat. Všechny typy svítidel mají mnoho variant a zaleží pouze na vašem výběru. 
 
 

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.