volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Novinky v zahradním osvětlení

Datum: 30.3.2015

Jaké jsou trendy v oblasti zahradního osvětlení pro rok 2015? Zelenou mají solární světla a venkovní LED svítidla.

Jaké jsou trendy v oblasti zahradního osvětlení pro rok 2015? Zelenou mají solární světla a venkovní LED svítidla. 

Stále více typů světel

Když byste měli možnost srovnat zahradu před dvaceti lety a nyní, viděli byste jistě velký rozdíl. Nejen v tom, že dnes jsou na místo záhonků a sadů k vidění spíš okrasné skalky, terasy a bazény. Velká odlišnost je i ve stylu venkovního osvětlení. Dříve byly běžné spíš petrolejky a lucerny. Ty jsou k dispozici i nadále, ale v posledních letech nabídku rozšířila nájezdová svítidla. Ta se nejčastěji umisťují před garáží (jsou tedy velmi odolná) a pěkná jsou i k nasvětlení podlahy terasy. Do skalek nebo k osvětlení soch se zase nově začaly instalovat venkovní bodová světla a zahradní lampy
 

Venkovní LED svítidlo NorikaNástěnné venkovní svítidlo


Kombinace moderního designu a úspory energie

Jak už jsme naznačili, trendem pro rok 2015 jsou v exteriéru solární svítidla a LED osvětlení. První typ, jak už z jeho pojmenování vyplývá, svítí na sluneční energii, takže vás jejich provoz nebude vůbec nic stát. Výhodné také je, že zahradní solární světla můžete umístit kamkoliv a nemusíte nic kopat, neboť nemají žádné přívodní kabely. Protože je v současné době opravdu jejich boom, jejich designová pestrost se neustále rozšířuje. Jsou v podobě různých zvířátek, koulí, tyčí či trpaslíků. V našem e-shopu máme téměř 300 stovky druhů. 

Také venkovní LED osvětlení je, co se týče energie, velice úsporné a přitom vchod do domu, zahradu nebo terasu dostatečně osvětlí. V nabídce jsou především nástěnná svítidla, přičemž některé typy mají pohybové čidlo (senzor), díky němuž se  v případě pohybu automaticky rozsvítí a po několika minutách zase zhasnou.  

Solární osvětlení ve tvaru želvySolární svítidlo ryba

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.