volejte 515 555 113 až do 18:00 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Zásady při pořizování stolní lampy

Stolní lampa je jedním z velmi důležitých svítidel v každé domácnosti. Pokud plánujete pořídit si nový kus, měli byste vybrat tu správnou.

Lampy a lampičky najdete snad u každého doma. Možná i vy potřebujete do některé místnosti novou, která vám chybí nebo byste rádi vyměnili tu stávající. Ovšem i takový výběr lampy chce zamyšlení nad několika parametry. Ne každá lampa je totiž vhodná všude.
 
 
null 

Typ a tvar stolní lampy

Stolní lampy se stejně tak jako další svítidla vyrábí v různých tvarech a velikostech. Je jen na vás, jakému typu dáváte přednost. Vybrat si můžete hned z několika. V případě, že potřebujete v místnosti hezké a příjemné světlo, které svítí jemnou intenzitou, sáhnout můžete po lampě se stínidlem. Díky stínidlu vás světlo nebude oslňovat, a proto se hodí téměř všude.
 
Jinak by to mělo být však u typu pracovních lamp. Ty by měly být vybírány hlavně tak, aby svítily dostatečně k psaní, čtení či jiné práci u stolu. Avšak rovněž by neměly oslňovat. Vhodné je vybrat si lampu, která má ohebné rameno a hlavu, abyste si posvítili přesně tam, kam zrovna potřebujete. Pokud si navíc vyberete stmívatelnou lampu, můžete si volit také intenzitu světla.
 
Na místa, kam na postavení ani malé lampy není prostor, můžete využít lampy s klipem. Ty pouze připnete a zapojíte kabel do elektřiny.
Ať už máte doma jakýkoliv styl vybavení, můžete si vybrat takový typ lampy, jež vám do interiéru zapadne a bude vám zde tvořit také dekorační prvek. Různých dekoračních lamp u nás najdete opravdu velkou spoustu.
 
 
null 

Každá lampa má svoji funkci

Další, co by vás při výběru lampy mělo zajímat je to, co od ní vlastně očekáváte neboli jakou funkci by měla lampa plnit.
Je možné, že potřebujete, aby vám lampa osvětlila určitou oblast, místo nebo jen určitý prostor. Třeba místo na gauči, u kterého máte menší stolek a rádi si zde čtete. Směrové světlo vám zaručí opravdu kvalitní osvětlení a vy se nemusíte bát, že si u čtení zničíte oči.
 
Další funkcí, kterou po lampičce požadujete, je již zmíněná designová funkce. Pokud si opravdu přejete lampičku k čistě designovým účelům, můžete si vybrat přesně takovou, která se vám na dané místo bude nejlépe hodit. Její světlo může být už jen další benefit.
 
Kde by zcela bezesporu neměla lampička chybět, je noční stolek. Pokud v noci někam potřebujete odejít nebo si chcete číst svou oblíbenou knihu a nerušit partnera, je zde svítidlo opravdu nezbytné.
 
Funkce, kterou lampa plní velmi často, je ta pracovní. Pokud pořizujete lampičku na pracovní či psací stůl, je potřeba vybírat takovou, která vám nebude navozovat pocit únavy a nebudou vám z jejího světla bolet oči nebo dokonce hlava. Vhodně vybraná lampa tomu všemu může předejít a může přinést i vyšší produktivitu práce. Vhodné je mít lampu ohebnou a také stmívatelnou.
 
 
null 

Další funkce stolních lamp

Stolní lampa, kterou si vyberete nemusí být jen tak obyčejná na klasické zapnutí a vypnutí. Může mít i další funkce, které jistě náležitě oceníte.
 
O stmívatelných lampách jsme již mluvili. U takového typu si můžete sami zvolit intenzitu světla, kterou v daný okamžik potřebujete svítit. Při odpočinku jednoduše lampu ztlumíte a pokud potřebujete pracovat naopak opět více rozsvítíte.
 
Na místa, kde nemáte možnost připojení k elektřině, je perfektním řešením lampička na baterie. Další výhodou je také to, že si ji můžete přenést, kam je potřeba.
 
Milovníci chytré domácnosti budou nadšeni z chytrých lampiček. U těch si můžete sami zvolit nejen intenzitu svícení, ale také jejich barvu či teplotu. Lze si u nich nastavit i čas zapnutí a vypnutí. Navíc je lze ovládat na dálku ovladačem či pomocí chytrého telefonu.
 
Na stůl, kam obvykle odkládáte i mobilní telefon, který by chtěl mnohdy nabít, potěší vás lampička s nabíjecí stanicí. Stačí na ni mobil položit a dobíjí se vám přímo na lampě.
 
 
null 

Stylové i klasické

Zaobírat byste se měli také tím, v jakém stylu by měla požadovaná lampička být. V naší nabídce jich naleznete opravdu nespočet. Vintage – neboli staromódní styl, styl rustikální nebo rovnou moderní. Pokud máte rádi chladnější tóny a rovné linie, tedy skandinávský typ domácnosti, i takové lampy u nás najdete. Pro milovníku luxusnějších a honosnějších svítidel jsou zde pak lampy křišťálové nebo barevné vitrážové lampy.
 
 
null 

Materiál lampy

Každý z vás má rád jiný styl, a to samé platí také o materiálu. Někdo má rád přírodní materiály jako je dřevo, někdo nadčasové sklo, někdo naopak drsněji avšak pohodu navozující dojem betonu. Velmi oblíbený je také textil a často u svítidel naleznete také plastové části.
 
 
null 

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2021 Donoci, s.r.o. Info o zpracování osobních údajů. i