volejte 515 555 113 až do 18 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Sviťte bezpečně!

Vybíráte si nová svítidla do domu či na zahradu? Nezapomeňte vybírat tak, aby vaše domácnost i venkovní prostory byly osvětleny především bezpečně.

Jako první krok pro bezpečí vás a celé vaší rodiny bychom rádi připomněli jednu důležitou věc. Ať již budete svítidlo pořizovat domů nebo na vaši zahradu a bude potřeba montáž kabelů, tedy bude nutný kontakt s elektrickým proudem, je vhodné, aby montáž provedl odborník – tedy elektrikář, se kterým budete mít jistotu, že nedojde k žádnému úrazu v důsledku poranění elektrickým proudem a zapojení bude správné, rychlé a bezpečné.

Bezpečný domov

Vybíráte si nové svítidlo a rozhodujete se, které si vybrat. Tahle situace je naprosto běžná. Rozhodování, které svítidlo si vybrat, by však mělo být nejen na základě vizuální stránky, ale také byste měli přemýšlet o bezpečí vás i celé vaší rodiny. Pokud máte malé děti, jistě nám dáte za pravdu, že uhlídat je není nic snadného. Zvláště pokud je váš potomek ve stádiu, kdy začal lézt či nedávno chodit. Takové děti bývají zvídavé a potřebují si osahat vše, co jim přijde do cesty. Vytvořte jim proto bezpečné místo, kde nehrozí žádné nebezpečí.
 
Svítidlo do dětského pokoje vybírejte tak, aby dítě nijak neohrožovalo. V tomto věku jsou vhodné různé dětské lampičky, u kterých se ani při kontaktu s nimi nedostanou k žárovce. Nehrozí tak popálení ani jiný úraz v důsledku kontaktu s elektrickým proudem. Pokud potřebujete svítidlo, které však svítí více, je jen potřeba jej umístit tam, kam se dítě ani při průzkumu terénu nedostane. Při přechodu na toaletu větším dětem i vám poslouží pro větší bezpečnost také různá orientační svítidla do zásuvky, která se rozsvítí, jakmile zaznamenají pohyb a poté zase sama zhasnou. 
null                        null
Bezpečné místo byste měli mít také například u vaření. Když pracujete s nožem či dalšími ostrými předměty, bez kterých byste některé pokrmy jen těžko přichystali, potřebujete na vše dobře vidět. V kuchyni je tedy dobré mít kromě centrálního osvětlení také osvětlení pracovní plochy. To znamená mít kvalitní osvětlení kuchyňské linky, se kterým na přípravu jídla dobře uvidíte a nebude vám tak hrozit poranění.
 
Dalším místem, kde byste měli být při výběru svítidel obezřetnější je bezesporu koupelna. Do koupelny vybírejte svítidla s vyšším IP krytím, než je tomu do ostatních místností. Sami určitě dobře znáte situaci, kdy si dáte horkou sprchu a po ní máte páru nejen na okně, pokud je zde máte, ale také na zrcadle a dalších místech. Na svítidle pára není většinou vidět, ale věřte tomu, že se i sem vždy dostane. Právě kvůli styku s vlhkem či přímo s vodou, je potřeba mít IP krytí vyšší než třeba u svítidla v obýváku. A to jak u svítidel nad zrcadlem, tak i u těch stropních či nástěnných
null                    null
Svítidla s vyšším IP krytím byste měli pořizovat nejen přímo do obytných místností, ale také do vašich sklepů, dílen či garáží. Zde tato svítidla přichází stejně tak, jak je tomu v koupelně, do styku s vlhkem a především s nečistotami a prachem. Proto i zde je nutné mít IP krytí vyšší. Skvěle se sem hodí různá technická či průmyslová svítidla nebo další, která jsou právě na umístění do těchto prostor přizpůsobena.
null                null

Bezpečí nejen doma, ale i venku

Téměř každý dům má také zahradu či dvorek. U bytů jsou to většinou různé terasy, balkony či lodžie, kde si rádi v teplých večerech posedíte. I zde je potřeba mít svítidlo. Do vašeho exteriéru je však potřeba vybírat z nabídky přímo venkovních svítidel. Všechna jsou přímo určena pro venkovní použití. Oproti těm interiérovým mají několikrát vyšší IP krytí. Dokonce vyšší než ta koupelnová. Zde jsou totiž požadavky na bezpečnost oproti těm ostatním ještě o něco přísnější. Je to z toho důvodu, že na ně prší, sněží či jsou vystavena silnému slunci. U všech venkovních svítidel se však se všemi těmito přírodními vlivy počítá a jsou vyrobena tak, aby jim všem odolala a vše bylo bezpečné a nedošlo k žádnému zkratu či podobným problémům.
Na výběr jich máte spoustu. Od různých nástěnných či stropních, které se většinou zapojují přímo do elektřiny, až po různé solární lampy, které si berou energii ze slunečního záření a rozsvítí se, jakmile se zešeří.
null           null

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2020 Donoci, s.r.o. Info o zpracování osobních údajů. i