volejte 515 555 113 až do 18:00 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Rozvržení elektroinstalace a tipy na osvětlení při přestavbě vozidel na obytná

Čas dovolených se kvapem blíží. Možnosti jsou však bohužel stále dost omezené. Pokud nechcete čekat do poslední chvíle na to, zda se budete moci ubytovat tam, kde byste chtěli nebo ne, nabízí se dovolená obytným vozem.

Půjčit nebo vybudovat vlastní?

Mnozí z vás si nejraději zajedou do hezkého hotelu či penzionu, kde jsou veškeré služby a veškeré vybavení přímo na pokoji. Letos se však nabízí otázka, kdy a za jakých vlastně podmínek si tohle budete moci dopřát. Vzít rodinu na dovolenou obytným vozem se tedy jeví jako velmi dobrý nápad. Vám, kteří víte zcela jistě, že se bude jednat pouze o jednorázovou akci, stačí obytňák půjčený. Je zde však i velká spousta těch, které tato situace ještě více nakopla k tomu, na co se chystají už třeba delší dobu. A to pořídit si obytný vůz vlastní. Buď samozřejmě můžete již ten hotový nebo si jej můžete přestavět sami dle vlastních představ. A to třeba z obyčejné dodávky.
null 

První kroky k vlastnímu obytňáku

V první řadě je potřeba si promyslet, jak velký by vlastně měl váš obytný vůz být. Pokud bude cestovat celá rodina s dětmi, bude nejspíše zapotřebí větší auto, pokud budete chtít cestovat pouze ve dvou, postačí menší typ. Každopádně je vždy už při pořizování auta potřeba kontaktovat odborníka a sdělit mu svoje úmysly. Může být spoustu věcí, na které bude potřeba prostor a třeba vás ani nenapadly. To znamená, že i když jste třeba v mnoha ohledech zruční a šikovní, nepouštět se do celé přestavby vozidla sami, ale pouze s odborníkem, který má veškeré detaily v malíčku.
 
 
null 
 
Auto už tedy máte a co teď dál? Vzít do ruky papír a tužku a celou vaši představu se všemi detaily rozkreslit na papír. To znamená, že než se pustíte do práce, je vždy potřeba mít veškeré výkresy a nákresy. V těch je nutné myslet na prvním místě na to, kde budete chtít umístit zásuvky či vypínače nebo spínače. Také je dobré si předem promyslet, zda si vyberete vypínače klasicky s připojením k elektřině či ty na dálkové ovládání nebo s ovládáním přes chytrý telefon. Dále přichází na řadu samotná instalace elektřiny, její izolace a také termické obložení celého interiéru vozidla. Zapomínat byste neměli ani na to, jak budete řešit vodu. Už zde je jasné a zřetelné, že se bez pomoci kvalifikované pomoci neobejdete.
 
null 

Jaká svítidla zvolit?

Svítidla do obytného vozu jsou skutečnou nezbytností. Při cestování a nocování na různých místech se bez dobrého světla neobejdete. Nejlepší variantou jsou zde podhledová svítidla. A to buď klasická nebo výklopná. To už záleží na vás, kterým dáváte přednost. Pozor si však dejte na hloubku žárovky. Již při izolaci a pokládky obložení vozu je potřeba na ni myslet, aby zde byl k umístění požadovaného svítidla dostatek místa. Co se typu žárovky týče, vždy je lepší dát přednost přímo těm LED. Méně se zahřívají a navíc s nimi ušetříte. Nenáročné na instalaci a velmi praktické a v prostoru designově zajímavé jsou také různé LED pásky. V kuchyňské části se vám může hodit i praktická zářivka.
 
null 
 
Vzhledem k tomu, že budete určitě chtít trávit čas i venku, kde si večer posedíte u sklenky vína či budete jen tak relaxovat, budou zapotřebí různé svítilny, baterky či třeba čelovky. Těch není nikdy dost a budou se hodit i při dalších prázdninových akcích vám i vašim dětem.
Atmosféru pak můžete doladit například různými barevnými osvětlenými řetězy či třeba stylovou petrolejovou lampou.
 
null 
 
V interiéru se vám budou hodit i různé lampičky, buď na elektřinu nebo na baterky, což je v tomto typu ubytování velmi vhodnou variantou. Zapomenout byste neměli ani na velkou zásobu baterek, abyste nebyli nemile překvapeni, až vám dojdou a vy nebudete mít na výměnu. A aby vás nepřekvapily ani chladnější noci i za dlouhých letních večerů, můžete s sebou přibalit venkovní topné těleso.
 

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2021 Donoci, s.r.o. Info o zpracování osobních údajů. i