volejte 515 555 113 až do 18 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

RGB osvětlení pro váš domov

Datum: 24.6.2020

Chystáte se na koupi nového svítidla a máte rádi barvy? Pokud chcete mít možnost si sami navolit barvu světla podle momentální nálady, RGB osvětlení je pro vás to pravé.

Co je RGB?

RGB je prakticky barevný model míchání barev. Jde o zkratku tří základních barev. Konkrétně se jedná o červenou – R (red), zelenou – G (green) a modrou – B (blue). Jedná se o míchání vyzařovaného světla. Používá se v různých elektronických zařízeních. Konkrétně jej nalezneme u monitorů, projektorů, televizí a samozřejmě u osvětlení. Tomuto způsobu se říká aditivní míchání barev. Kombinací různých intenzit a barev potom vznikají různá barevná spektra. V případě bílé se pak většinou setkáte s tím, že nebude zcela čistě bílá, jako je tomu u jednobarevných svítidel či LED pásků. Tím, že se jedná o bílou, která vznikne z kombinace dalších barev, mívá bílá barva odstín narůžovělé či namodralé barvy.
null 

Kde všude se u nás s RGB setkáte?

Jako první je na místě zmínit žárovky. K vybranému svítidlu si můžete samozřejmě zvolit buď klasickou jednobarevnou nebo právě RGB žárovku, se kterou si můžete měnit barvy právě podle toho, jakou budete mít zrovna náladu. To stejné platí o dalších RGB produktech, které u nás můžete najít. Různá RGB svítidla dodají vašim prostorám rozdílnou atmosféru. Můžete si rozsvítit buď klasickou barvu světla nebo použít různá barevná spektra, která vám tato svítidla nabízejí. Při odpočinku či různých příležitostech oslav si pak můžete rozsvítit třeba červenou, modrou či fialovou. Nebo můžete tyto barvy různě měnit. Vše záleží jen na vás. Ze svítidel si můžete vybrat různé lustry, stropní svítidla či lampy. Některé RGB lampy jsou dokonce na dobíjení. Můžete si je tak libovolně přemístit tam, kam potřebujete bez ohledu na to, zda je v blízkosti elektrická síť.
 
null 
 
Velmi oblíbené jsou také RGB LED pásky. Někdo dává přednost klasickým základním bílým barvám, někdo rád popustí uzdu své fantazii a pořídí si LED pásek barevný. Různé části vašeho nábytku pak budou vypadat velmi zajímavě, pokud jim dodáte trochu barev.
 
null 
RGB svítidla mají ještě jednu velkou výhodu. Ovládat je totiž můžete buď dálkovým ovladačem, který bývá většinou součástí balení, nebo přímo vaším chytrým telefonem či tabletem. Nemusíte tak už navíc ani vstávat z pohodlí gauče či křesla. Stačí si vše navolit na vašem ovladači.

Copyright © 1990 – 2020 Donoci, s.r.o. Info o zpracování osobních údajů. i