volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

PohLED na LED osvětlení

Autor:Šimek Lukáš

LED technologie tu již pár desítek let je a nejspíše o ní každý z vás slyšel, proto není třeba na tohle téma vypisovat další obsáhlý článek. Místo toho se společně podíváme, proč je LED stále relevantní, proč se vyplatí do této technologie investovat a čeho všeho je s dnešním pokrokem již schopná.

Proč LED?
 
Nejspíše si říkáte, proč s veškerým pokrokem v technologiích již nepřišla novinka, která by převzala trůn od LED osvětlení. S klidným svědomím lze říci, že k něčemu takovému přinejmenším v blízké době nedojde. Jednoduše neexistuje konkurent této technologie, který by byl schopen v celkovém hodnocení nabídnout více. Vděčí tomu samozřejmě i fakt, že LED je neustále inovováno a bývá zakomponováno do čím dál více produktů v různých sektorech marketu.
 
 
Vážně se LED vyplatí?
 
Kvalitní a správně vybrané LED osvětlení není správným řešením pouze do domácností, ale i do komerčních prostor. Tohle tvrzení potrvrdil i výzkum z roku 2014, kde bylo zjištěno, že LED zabralo 73% českého trhu se svítidly a 91% lidí je s přechodem na LED spokojeno a rádi ho doporučí. Díky čemu je ale tato technologie o tolik oblíbenější oproti konkurentům? Kupříkladu, LED žárovky mají životnost až 50 000 hodin (při svícení 6 hodin denně vám vydrží necelých 23 let), což je opravdu hodně. Dalšími faktory jsou nejvyšší úspornost a svítivost, rychlý náběh světla, časté zapínání bez následků či prakticky nulová ekologická zátěž. Všechny tyto výhody a ušetření starostí pouze za trochu vyšší nákupní cenu. Řekněte si sami, nestojí to za to?
  
 
 
 Novinky ve světě LED
 
Jak již bylo řečeno na začátku článku, LED osvětlení je neustále inovováno a proto se nyní podíváme na pár příkladů, které jistě stojí za zmínku. Inteligentní osvětlení je odvětví, které spojuje moderní technologie s osvětlením a vytváří tím úplně nový pohled na svítidla a jejich využití. Představte si, že je večer a ležíte na sedačce, díváte se na televizi a chcete jen mírné teplé světlo do pozadí. Stačí dvě kliknutí na ovladači nebo přejetí prstem na vašem mobilním zařízení a nastavíte si přesně tu intenzitu světla, kterou chcete. Díváte se s dětmi na pohádku a chcete jim z toho udělat opravdový zážitek? Nastavte automatické změny barev světla dle sledovaného filmu a vytvoříte tím skvělou atmosféru pouze pár kliky na displeji. Přesně tyto možnosti a mnohem dalších má na svědomé inteligentní osvětlení Philips Hue. Dále se v těchto funkcích pohybuje i Eglo Connect či Immax NEO. Nesmíme opomenout společnost Nanoleaf se svými světelnými panely Light Panels a Canvas. Ty pracují na podobném principu RGB stmívatelného osvětlení, které si ovšem můžete poskládat do libovolných obrazců či písmen. Pokud by jste se chtěli o inteligentním osvětlení dozvědět více, podívejte se na náš článek.
  
 
 

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.