volejte 515 555 113 až do 18 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Osvětlení podle barev

Výběr nového svítidla není mnohdy jednoduchý. Je potřeba zaměřit se na spoustu důležitých věcí. Jednou z nich mohou být také barvy osvětlení, které hrají nemalou roli.

Velkou roli hrají žárovky

Jako první můžeme začít s výběrem žárovek. U těch běžně bíle svítících rozlišujeme několik typů odstínů. Jako první je potřeba zmínit velmi známou teplou bílou. Tento typ žárovek se nejlépe hodí do klidových zón, kde si užíváte chvíle pohody a odpočíváte po náročném dni. To znamená, že teplou bílou žárovku je nejlépe umístit do ložnice, obývacího pokoje či dětského pokoje.
 
Další je potřeba jmenovat denní bílou. Tu můžete umístit do koupelny, na toaletu či do kuchyně. Jsou ale také další variantou pro dětský pokoj, chodby či schodiště a další podobná místa.
 
Jako poslední nesmíme zapomenout na studenou bílou žárovku. Ta má velkou výhodu v tom, že tolik neunavuje oči. Z toho je již patrné, že jsou velmi vhodné při práci. To znamená například v pracovně či dalších místech u pracovního stolu, ale také do kanceláří, hal či dalších komerčních prostor.
null 

Barevné svícení

Bílé odstíny žárovek jsou základními typy, které jsou samozřejmostí v nejednom svítidle. Ovšem je možné mít i barvy jiné. Můžete si pořídit přímo barevné RGB žárovky nebo RGB LED pásky, které vám budou svítit mnoha barvami. Pokud tedy chcete dodat některému místu vaší domácnosti jinou atmosféru, můžete tak učinit právě s barevnými žárovkami.
Pokud vám ovšem nestačí pouze žárovka s barevným schématem, můžete si pořídit buď tu chytrou, která lze také stmívat nebo rovnou celé inteligentní svítidlo. To má mnoho funkcí. Mimo jiné stmívání či navolení takové barvy i odstínu, který zrovna v danou chvíli chcete. S inteligentními svítidly budete mít ovšem i mnoho dalších možností. Dají se ovládat na dálku pomocí ovladače či chytrého telefonu. Mnohdy si můžete nastavit i dobu svícení a čas, kdy se rozsvítí a opět zhasne. To ovšem není vše. Funkcí u chytrých svítidel a žárovek je mnohem více.
null 

Barva svítidla

Jestliže máte vybrané žárovky, je nyní snad nejpodstatnější výběr barvy svítidla. Opět záleží na tom, do které místnosti svítidlo pořizujete. Obecně lze říci, že například do kuchyně jsou lepší teplejší barvy, do ložnice můžete dát klidně o něco chladnější tóny. V dětském pokoji pak můžete upustit uzdu svojí fantazii.
 
Kuchyňský lustr může vypadat hezky například v hnědé nebo béžové barvě. Ovšem i vhodně zvolená modrá či červená bude vypadat vkusně. To samé platí v ložnici a obývacím pokoji. V barvách se opravdu meze nekladou. V dětském pokoji si pak můžete s barvičkami pohrát. Růžová, modrá, zelená či žlutá. Všechny barvy budou v dětském pokoji vypadat hezky. Ovšem samozřejmě vše vybírat s rozmyslem a ohledem na další vybavení pokoje.
U nás najdete lustry, lampy a mnoho dalších typů svítidel v mnoha barvách. To samé platí o různých žárovkách. Stačí se nad výběrem svítidel zamyslet a dobře rozvážit, která barva bude právě ve vašem domě či bytě vypadat nejlépe.
null 

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2020 Donoci, s.r.o. Info o zpracování osobních údajů. i