volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jídelní osvětlení, aneb jak dodat jídlu chuť správným výběrem svítidla

Jídlo, které dobře vypadá, jíme s větší chutí. Říká se, že lidé jedí i očima. Abyste docílili správného efektu, vypomožte si dobře zvoleným osvětlením.

Naše chutě ovlivňuje i barva pokrmu. Všichni máme zakódováno, že právě barva nejlépe ukazuje, zda je jídlo v pořádku. Tím pádem osvětlení jídelního stolu přímo souvisí s požitkem z jídla.

Jaké světlo nad jídelní stůl?

Do jídelny sáhněte raději po teplejším bílém odstínu světelného zdroje, jenž místnost zútulní. Zamyslete se nejdříve nad zdroji přirozeného světla, počtu a velikosti oken i způsob, jakým se světlo mění během dne. Teprve potom se zaměřte na umělé osvětlení. Jednotlivá svítidla vybírejte tak, aby k sobě ladil nejen design osvětlení, ale i barevná teplota. Jídelní svítidla by neměla příliš zářit, aby neoslňovala. Zároveň nesmí být mdlá, aby nezpůsobovala ospalost.
 
 null

Stylové osvětlení

Jídelní stůl osvětlete, v první řadě, centrálním zdrojem světla v podobě lustrů, závěsných světel nebo stropních svítidel. Samozřejmostí jsou i doplňková světla, která umístíte například do rohů nebo na stěny místnosti. Pozornost při výběru doplňkového osvětlení věnujte velikosti, barvě, materiálům a tvaru. Každému z vás se líbí něco jiného, proto je naše nabídka osvětlení velmi široká.
Máte rádi honosnost a eleganci, pak může být výbornou volbou například křišťálový lustr. Krása tohoto osvětlení vynikne především na pozadí tmavých odstínů přírodního dřeva.
Oblíbili jste si vintage styl? Pak věřte, že od lustrů v tomto stylu nebudete moci odtrhnout oči. Vaši jídelnu zaplní nejen příjemným světlem, ale i harmonickou atmosférou. Lustr doplňte třeba vintage nástěnnými lucernami.
Je vaše jídelna zařízena industriálně? V tom případě zvolte závěsná svítidla v průmyslovém duchu. I v jednoduchosti je krása.
null

Osvětlení a tvar stolu

Základní pravidlo zní: kombinujte tvar vyzařovaného světla s tvarem stolu. Pak bude jídelní plocha dobře osvětlena. Spojení kulatého stínidla a kulatého stolu vypadá harmonicky a moderně. Závěsná svítidla vyrovnaná v řadě vedle sebe dají vyniknout vašemu obdélníkovému stolu.
Pro dotvoření atmosféry a nasvícení tmavších koutů využijte třeba bodové osvětlení. Dobře vypadají i zapuštěná svítidla do podhledů. Doplňková světla by měla ladit s centrálním osvětlením a vybavením jídelny.

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.