volejte 515 555 113 až do 18 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jakou lampu vybrat do obýváku a ložnice?

Pouze centrální osvětlení v obývacím pokoji nebo ložnici nestačí. Proto přicházejí na scénu lampy - stojací, stolní i nástěnné, které zajistí dostatek světla a zpříjemní obytný prostor svým světlem.

Doplňkové osvětlení do obýváku a ložnice

Osvětlení obývacího pokoje centrálním svítidlem nekončí. Krásně prosvětlenou místnost získáte doplňkovými světly. S pomocí dalších osvětlovacích prvků můžete zvýraznit například tmavší části místnosti nebo si zajistit dostatek světla na oblíbené činnosti. A je jen na vás zda zvolíte stojací lampy, nástěnná svítidla, bodové osvětlení nebo stolní lampičky.

Stojací lampy

Stojací lampa v obývacím pokoji dokáže dodat potřebné světlo třeba pro čtení oblíbené knihy, ale poslouží i jako důmyslné osvětlení tmavých koutů. Při výběru stojací lampy promyslete tvar, barvu, velikost a design, aby vše ladilo se stávajícím osvětlením. Podle funkce můžete zvolit lampu s jedním, dvěma nebo více zdroji. Lampy s více zdroji mohou mít směrová a výškově nastavitelná ramena, proto je využití efektivnější. Stojací lampy jsou vyráběny z různých materiálů, jako sklo, kov, dřevo nebo plast. Nyní už stačí vybrat správný zdroj světla.
 

Nástěnná svítidla

Nástěnná svítidla také řadíme mezi doplňkové osvětlení, ale mohou patřit i k hlavním prvkům zařízení pokoje. Většinou představují tzv. náladové osvětlení, které přizpůsobujete svým činnostem. Nároky na nástěnná světla se liší. V ložnici je lze využít především nad noční stolky nebo nad čelo postele. Je nutné dobře vybírat, protože v ložnici by neměla být intenzita osvětlení tak vysoká, přece jen jde o odpočinkovou místnost. Na výběr jsou klasická, moderní, křišťálová, vitrážová nebo rustikální nástěnná svítidla.
 
 
Dobrým řešením může být i bodové osvětlení - velkou předností je, že se hodí téměř kamkoliv. Je cenově dostupné, snadno se instaluje, má malé nároky na prostor a je úsporné. Nejčastěji se bodovky využívají zabudované ve stropě. Když si s bodovkami obklopíte například výraznější lustr, vytvoříte atraktivní kompozici světel.

Stolní a noční lampičky

Ve většině ložnic je zapotřebí i stolních lampiček. Pro milovníky čtení je to nejlepší a nepostradatelné osvětlení. Samozřejmě lze stolní lampičku využít i u kosmetického stolečku. Krásnou designovou lampičkou můžete ozdobit i obývací pokoj.
 
 
Zajímavým osvětlovacím prvkem jsou i LED pásky. Využití naleznou například na podsvícení televizní obrazovky nebo obrazu. Dalším neméně praktickým světýlkem je LED noční světlo (se senzorem nebo bez), pro bezpečný pohyb po obytném prostoru v noci.
 
 

Copyright © 1990 – 2020 Donoci, s.r.o. Info o zpracování osobních údajů. i