volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jaké zvolit světlo do sprchového koutu?

Datum: 30.10.2015

Osvětlení sprchového kouta by mělo být dostatečně výkonné, ale také by mělo navozovat relaxační pocit. Z jakých možností můžete vybírat?

Osvětlení sprchového kouta by mělo být dostatečně výkonné, ale také by mělo navozovat relaxační pocit. Z jakých možností můžete vybírat?

Stupeň ochrany krytí alespoň 44

Vzhled svítidla je samozřejmě důležitý, ale v případě koupelny a venkovních prostor, kde se osvětlení dostává do styku s vodou je na prvním místě bezpečnost. Takže abyste neměli nějaký problém, světlo do sprchového koutu musí mít IP alespoň 44. To konkrétně znamená, že je chráněno před vniknutím pevných cizích těles o průměru 1 mm a větších (nástroje a drátky) a proti vodě stříkající ze všech směrů. Jestliže pak plánujete mít posdvícení třeba na podlaze, musí být stupeň ochrany ještě vyšší (IP65). Velmi kvalitní s vysokým stupněm ochrany jsou například LED podhledové bodovky z kolekce Margo, které jsou k dispozici v několika barvách, takže se dají dobře skloubit s koupelnovými doplňky. 

Vodotěsné LED pásky přináší i barvy

Právě bodovky, které se zapouští do stropu, kachliček či případně podlahy, jsou při osvětlení sprchového koutu nejčastěji využívány. To ale neznamená, že tím spektrum možností chybí. Trendy jsou nyní vodotěsné LED pásky. Snadno se instalují (dají se na vyznačených místech zkrátit), bývají i barevné a dokážou poskytnout takzvaně hodně muziky za málo peněz. Věřte, že když je během sprchování rozsvítíte, budete si připadat jako v luxusním hotelu. 

Nechte se tedy inspirovat našimi koupelnovými světly, které jsme připravili v boxu pod textem, a vytvořte ze své koupelny příjemné místo odpočinku.

Světlo do sprchového kouta

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.