volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jak si osvětlit bazén a jeho okolí?

Večerní a noční koupání je jedna z nejlepších letních aktivit. My vám poradíme, jak z každého takového koupání udělat opravdový zážitek!

Noční koupání dokáže být opravdu kouzelný zážitek. Proč si ho ale dopřát jen párkrát za život na dovolené, když jej můžete zažít každý večer? V tomto článku vám rádi poradíme jak efektivně osvětlit svůj bazén, aby jsme z vašich večerních koupání udělali nezapomenutelné chvilky.
 
Je dobré si jako první říct, že nám nejde pouze o estetickou stránku osvětlení. Musíme dát pozor i na bezpečnostní stránku svítidel. Jistě vám něco říká výraz ''krytí IP'' - to by mělo být co nejvyšší, ideálně na hodnotě IP67. Ta by vám měla zaručit dostatečnou odolnost svítidla proti navlhnutí či zmoknutí. Důležité je také svítidla správně nainstalovat, nejlépe od profesionála, který se vyzná a neponechá nic náhodě. V neposlední řadě musíme myslet i na praktickou stránku svítidel. Ačkoliv by bylo fajn mít hezká, bezpečná a správně nainstalovaná světla, pokud vás při plavání ale budou oslňovat, také to nebude nejpříjemnější.
 
Řekli jsme si základy pro osvětlení bazénu, nyní se přesuneme na pár podmínek, kterých by jsme se měli držet, aby bylo vše dle našich představ:
  • Při osvětlení prostor bazénu bysme měli mít světla rozmístěna tak, aby nám nijak nezavazely. Také by světla měla být na místech, kde správně osvětlí prostor kolem nás a pod námi.
  • Je dobré osvětlit vstupní schodky (případně vstupní zábradlí) a na několika místech i okraje. Zamezíme tak zbytečným nehodám a úrazům.
  • Není na škodu osvětlit si cestičku k bazénu. Tohle samozřejmě neplatí, pokud žádnou cestičku nemáte a bazén je pouze umístěn uprostřed trávníku. Ale jak již bylo zmíněno, není na škodu zamezit zbytečným úrazům.
 
 
Teoreticky jsme si shrnuli všechny fakty, na které by bylo správné dát si pozor a řídit se dle nich. Nyní se již můžeme podívat na konkrétní svítidla pro jednotlivé sektory. Pro samotný bazén existují speciální svítidla, která se nazývají podvodní. Ta mají krytí IP68, což je nejnižší povolená hodnota pro dlouhodobé užití světel pod hladinou.
Pokud chcete přidat trošku barviček, můžete pod okraje nalepit RGB LED pásek, který z vašeho bazénu udělá opravdové kouzelné koupání.
Okolí bazénu můžete osvětlit nájezdovými svítidly s krytím IP67, které bohatě postačí tomuto účelu. Navíc nemají příliš ostré světlo a dodají vaší zahrádce mírný světelný tón.
 
Pokud by jste si i tak nevěděli rád, bez problému nás můžete kontaktovat a my vám rádi poradíme. Váš tým osvetlenisvitidla.cz 

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.