volejte 515 555 113 až do 18:00 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jaké svítidlo do bazénu a jeho okolí?

Koupání na zahradě ve vlastním bazénu večer nebo v noci je pro mnohé z vás velmi oblíbenou aktivitou. My vám poradíme, jak z běžného koupání udělat nevšední zážitek!

Noční koupání v bazénu se může stát příjemnou záležitostí. Proč si ho ale dopřát jen párkrát do roka třeba na dovolené, když si jej můžete užívat každý letní večer? My vám navíc rádi poradíme, jak správně osvětlit váš bazén a jeho okolí.
Noční koupání v bazénu může být opravdu příjemnou záležitostí. Proč si ho ale dopřát jen párkrát ročně třeba na dovolené, když jej můžete zažít každý letní večer? My vám navíc rádi poradíme, jak správně osvětlit svůj bazén a jeho okolí, aby se z vašich letních večerů, které v bazénu strávíte, staly nezapomenutelné chvíle.
 
V první řadě je dobré zmínit, že nejde pouze o estetickou stránku osvětlení. Je potřeba si dát pozor hlavně na bezpečnostní stránku svítidel. U tohoto typu venkovních svítidel vás musí zajímat především jeho IP krytí, které by mělo být co nejvyšší. Nejvhodnější jsou svítidla s hodnotou IP67. Taková venkovní či bazénová svítidla by měla být dostatečně odolná proti vlku či dešti. Důležitá je také jejich instalace. Vše by měl provést profesionál, který se vyzná a neponechá nic náhodě. Ovšem je také potřeba myslet i na praktickou stránku svítidel. Jistě by bylo příjemné mít hezká a bezpečná svítidla, ovšem pokud vás při plavání budou oslňovat, nebude to pro vás příjemné a komfortní.
Základní informace o osvětlení bazénu již víte. Aby bylo i ve finále vše dle vašich představ, je potřeba držet se několika bodů.
  • Osvětlení vnitřního prostoru bazénu by mělo být rozmístěno tak, aby nám nikde nepřekáželo. Při umístění je potřeba se držet i toho, aby svítidla byla tam, kde správně osvětlí prostor kolem nás a pod námi.
  • Vhodné je mít osvětleny také přístupové schůdky (případně vstupní zábradlí) a na několika místech i okrajové části. Mnohdy tím lze předejít různým nehodám a úrazům.
  • Vhodné je osvětlit také přístupovou cestu k bazénu, pokud k němu nějaká vede.
 
 
 
Dá se říci, že zde najdete základní informace a fakta, na které by bylo správné dát si pozor a podle kterých je dobré se řídit. Můžeme tedy přejít ke konkrétním typům svítidel pro jednotlivé oblasti. Pro samotný bazén jsou určena speciální svítidla, která se nazývají podvodní. Ta mají vysoké krytí a to IP68. Právě to je nejnižší povolená hodnota pro dlouhodobé použití světel pod vodní hladinou.
Jestliže máte rádi barvy, je možné pod okraje nalepit RGB LED pásek, který z vašeho bazénu vytvoří opravdové kouzelné místo pro večerní koupání.
Do okolí bazénu můžete použít nájezdová svítidla s krytím IP67, která jsou pro tato místa naprosto dostačující. Světlo není příliš ostré, právě naopak. Svítí příjemnou intenzitou a dodají vaší zahrádce mírný světelný tón.
Pokud byste si ani přesto nevěděli rady, jsme připraveni vám kdykoliv vyjít vstříc a poradit vám, s čím bude potřeba.

Copyright © 1990 – 2021 Donoci, s.r.o. Info o zpracování osobních údajů. i