volejte 515 555 113 až do 18:00 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jak se vyznat v inteligentních systémech? Pomůžeme vám.

Inteligentní domácnost vám v mnoha ohledech usnadní život. Inteligentních systémů, díky nimž je možné takovou domácnost mít je spousta. Pojďme si o nich něco říct.

Slyšíme o nich stále častěji. Mezi přáteli, v rodině i mezi kolegy z práce slýcháme o tom, že chytré spotřebiče jsou dnes opravdu geniální a jak mohou ulehčit každodenní rutinu. Chytré produkty se z nich však stávají díky inteligentním systémům.
 
 
null 

Alexa

Amazon Alexa neboli také zkráceně Alexa je virtuální asistent, který je založen na umělé inteligenci. Vyvinutý nebyl nikým jiným než právě společností Amazon. Jak je i z názvu patrné. Alexa je schopná hlasové interakce se svým uživatelem. Odpovídá na jeho otázky, na požádání přehrává hudbu či vám řekne jaké bude počasí na základě aktuálních dat. Díky ní je také možné ovládat svoji chytrou domácnost. To znamená dálkově hlasem či pomocí chytrého telefonu zapnout či vypnout chytrá svítidla, ovládat chytré žárovky, pračku či třeba termostat. K tomu, abyste mohli Alexu používat potřebujete centrální jednotku tedy chytrý reproduktor. Poté je potřeba vše nastavit a můžete zadávat pokyny. Po stažení aplikace lze v případě, že váš chytrý telefon má operační systém Android nebo iOS, ovládat tedy i jeho pomocí. Špatnou zprávou pro vás může být jen fakt, že jej bohužel stále nelze ovládat v češtině.
 
 
null 

HomeKit

Zde se jedná o produkt společnosti Apple. Celým názvem jej tedy můžeme vidět jako Aplle HomeKit. Tento inteligentní systém má velké plus v tom, že lze díky němu propojit zařízení od různých výrobců do jednoho systému. Stačí si stáhnout potřebnou aplikaci do vašeho Apple zařízení a můžete ovládat svoji chytrou domácnost. A to buď hlasem nebo přímo z telefonu. Pro využití Apple HomeKit i na dálku je potřeba si pořídit jedno centrální zařízení Apple, které bude sloužit jako přístupový bod. Můžete si zde nastavovat profily jednotlivých částí dne dle vašich požadavků. A navíc také vytvářet i scény. To znamená například scénu film, kde se chytrá svítidla automaticky ztlumí a podobně.
 
 
null 

ZigBee

Inteligentní systém s názvem ZigBee propojuje zařízení různých výrobců při zachování jejich vzájemné kompatibility. I přes propojení produktů od různých značek zůstává zachováno i jejich správné a pohodlné ovládání. Vše můžete ovládat za pomocí jedné centrální jednotky ZigBee. Poté je všechny budete moci ovládat z vašeho chytrého telefonu, tabletu či třeba počítače. Pořizovací náklady pro fungování tohoto systému jsou také velmi nízké. Instalace není nijak složitá. Zvládnout byste ji tedy měli pohodlně i sami. Kromě nízkých pořizovacích nákladů jsou také nízké náklady za provoz. Díky tomuto systému budete moci ovládat například termostat, různá další čidla, alarm, ale také  inteligentní osvětlení a žárovky a mnohé další.
 
null 

TUYA

Další chytrý systém nese název TUYA. Jde v podstatě o další platformu pro internet věcí. Je postavená na Wi-Fi standardu a umožňuje výrobcům a značkám vyvíjet komplexní řešení pro inteligentní domácnost. TUYA pokrývá až 500 druhů výrobků, což je první místo v oboru. Největší zastoupení je v oblasti chytrého osvětlení, zařízení pro domácnost, zábavy a bezpečnostní zařízení. Opět zde můžete ovládat svoje spotřebiče na dálku, a to i odkudkoliv mimo domov. Stačí vám potřebná aplikace a připojení k síti. Navíc je velkou výhodou to, že lze nastavit i do češtiny. Už tedy žádné cizí názvy, kterým byste nerozuměli.
 
null 

HUE

Systém s celým názvem Philips HUE je záležitost společnosti Philips. Centrálním mozkem tohoto systému je Bridge. Ten bezdrátově spojuje vaše chytrá zařízení se svítidly Philips HUE. K jednomu Bridgi lze přidat dokonce až 50 žárovek a příslušenství. Ovládat jej můžete na dálku, hlasem či nastavit časovač. Se svítidly Philips HUE si můžete pohrávat až s 16 miliony barev. Různě je nastavovat i do režimů, sami si zvolit intenzitu světla či způsob svícení. Klasické rozsvícení či přeblikávání pro navození párty atmosféry. V naší nabídce naleznete spoustu Philips HUE žárovek či svítidel.
 
null 

Eglo connect

Společnost Eglo ve vývoji chytrých systémů není pozadu. Inteligentní systém Eglo connect má rovněž perfektní funkce pro váš pohodlný život v chytré domácnosti. Díky němu můžete ovládat svoje žárovky a svítidla pomocí chytrého telefonu či tabletu. Aplikaci, díky které budete mít možnost ovládání svítidel na dálku, lze stáhnout dokonce zdarma. Stačí mít v telefonu Android či iOS. Můžete si zde volit až z 16 milionů barev, sami si volit teplotu bílého světla. S tímto zařízení lze spárovat až 50 svítidel. Ovládání je možné přes Bluetooth.
 
null 

Nedis® SmartLife

Jak nám název opět napoví, jde o chytrý systém od výrobce Nedis. Pomocí aplikace, kterou je potřeba si stáhnout, můžete ovládat vaše chytré produkty hlasem či pomocí vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. Můžete si nastavit načasování, kdy se vám rozsvítí svítidla, zapnou určité spotřebiče, ale také si můžete uvařit kávu na dálku z pohodlí vaší vyhřáté postele. Naše nabídka je navíc opravdu pestrá. Najdete zde totiž nejen inteligentní svítidla a žárovky značky Nedis, ale také další chytré produkty, které budete moci díky tomuto inteligentnímu systému ovládat.
 
null 

STEINEL SmartRemote

Výrobce Steinel nabízí velmi kvalitní a odolná svítidla. Nyní díky němu budete moci chytrá svítidla od tohoto výrobce ovládat rovněž na dálku. Navíc vám ke všem svítidlům bude stačit jeden ovladač SmartRemote. Tento inteligentní dálkový ovladač vám nahradí ovladače typu RC1 až RC10. Nebudete tak muset nosit po kapsách ke každému svítidlu další a další ovladače. Lze je ovládat samostatně nebo si utvořit i skupiny, které se vám budou zapínat či vypínat současně.
 
null 

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2021 Donoci, s.r.o. Info o zpracování osobních údajů. i