volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Dušičky

Dušičky připadají na 2. listopadu. Je to den, kdy vzpomínáme na své zemřelé příbuzné a přátele. Tradičně se chodívá na hřbitovy, které bývají plné květin, dušičkových věnců, ale hlavně dušičkového osvětlení - svíček.

Připravte se na Dušičky - Památku zesnulých! Velkými pomocníky jsou v tomto čase květiny a svíčky, které vás jakoby propojují s dušemi zemřelých, ale dodávájí energii a čistí váš prostor.
Poslední dobou se však používají technické vymoženosti, které umožňují vytvořit iluzi ,,věčného" ohně.
 

Svíčky

Tradiční Dušičky se neobejdou bez zapálených svíček. I když v dnešní době jsou stále oblíbenější hřbitovní svíčky s LED diodami, které budí dojem klasické plápolající svíčky. LED svíce jsou podstatně odolnější proti povětrnostním podmínkám, než klasické voskové svíčky. LED svíce mají dlouhou dobu svícení a jejich provoz je většinou závislý na bateriích. LED svíčky zakoupíte jednobarevné, ale i zdobené obrázky.
Důležitým faktorem je také barva svíčky! Bílá barva svíčky je neutrální a zklidňuje. Fialová je prý na Dušičky nejvhodnější - slouží k meditaci a pro vzpomínání. Červená barva zklidňuje emocionální napětí a zároveň dodává sílu a radost. Žlutá se velmi hodí pro tuto příležitost. Je symbolem moudrosti a zbavuje pocitu křivdy (navozuje odpuštění sám sobě).
 
Dalším pomocníkem při osvětlení na Dušičky mohou být lucerny. V nabídce najdete jak solární lucerny, které nepotřebují žádný zdroj energie, tak třeba petrolejové. Doplňujícím osvětlením se pro vás může stát i LED svícen, jehož provoz je zajištěn AA bateriemi.
Podzim je v plném proudu a přichází čas Dušiček, tak zapomeňte na shon všedních dnů, zpomalte, rozsviťte svíčku a zavzpomínejte na své příbuzné a kamarády.

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.