volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Žárovky čili světelné zdroje

Datum: 11.5.2014

Veškerá svítidla potřebují svůj příslušný světelný zdroj. Proto neváhejte a zkoukněte naši nabídku - SVĚTELNÉ ZDROJE.

Světelné zdroje čili žárovky jsou nedílnou a nepostradatelnou součástí svítidel. U každého světla je vždy uvedené, kolik žárovek dané svítidlo potřebuje, a jaký by měla mít žárovka typ a průměr závitu. Samozřejmostí a nutností je také dbát na doporučení, jaký maximální výkon by žárovka měla mít aby následně nedocházelo ke zbytečným problémům a starostem.

Žárovky rozdělujeme na:
 
  • KLASICKÉ ŽÁROVKY – jsou v dnešní době již zastaralejším světelným zdrojem avšak stále jsou u mnoha zákazníků velmi oblíbené především pro široké spektrum barev svícení. U klasických světelných zdrojů je typ závitu označen číslem E, které je doprovázeno průměrem závitu což je u klasických žárovek E14 nebo E27.
  • ÚSPORNÉ ŽÁROVKY – jsou úspornější volbou žárovky a mnohdy nahrazují právě klasické zdroje. “Úsporky“ mají velmi nízkou spotřebu energie a dlouhou životnost. Pořizovací cena úsporných žárovek je vyšší, jak u klasické obyčejné žárovky. Cena se pohybuje + - 100,- Kč.  Vyrábí se v  různých velikostech, tvarech, s různými typy závitů a barvou svícení = studená bílá a teplá bílá. U úsporných žárovek se počet watáže přepočítává * 5. Čili, pokud máme u žárovky uvedeno E14/10W pak se v přepočtu jedná o padesáti watovou žárovku.
  • HALOGENOVÉ ŽÁROVKY – jsou něco mezi klasickou a úspornou žárovkou. Halogenové zdroje jsou úspornější jak obyčejné žárovky avšak ne tolik, jako žárovky úsporné. Životnost “halogenek“ je také vysoká a navíc vyzařují jasné světlo. Jelikož halogenové žárovky vydávají velké teplo, nedoporučuje se je umísťovat mezi nábytek.
  • LED ŽÁROVKY = novinka a nejúspornější typ žárovek vůbec. Tak, jako úsporné a halogenové žárovky mají dlouhou životnost a navíc jsou velmi odolné vůči různým nárazům, pádům a otředům. Nevýhodou je cena LED žárovek, která je vyšší avšak kvalita se vždy někde musí projeví. A ta následná úspora se ve finále s cenou pořízení vykompenzuje. Nemám pravdu?

 

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.