volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Zahradní svítidla a osvětlení

Datum: 13.5.2014

Nejsou důležitá jen svítidla interiérová ale i osvětlení venkovní, kolem domu či zahrad.

Zima nám končí, jaro začíná a s ním přichází a pěkné, slunečné a hlavně teplejší počasí. Na zahrádkách nám začínají růst první jarní květiny a my se těšíme, jakmile budeme moci trávit příjemné večery u ohně či na terase nebo v altánku s přáteli a rodinou.
 
K tomu abychom však při večerních dýchánkách pod širým nebem na sebe dobře viděli a abychom zahradám či jiným místům kolem domu, jako jsou příjezdové cesty, vchody domu apod. dodaly pěkný vzhled je dobré pořídit svítidla, která řadíme do kategorie - venkovní osvětlení.
 
Venkovní svítidla musí splňovat správné krytí čili IP svítidla, které nám určuje a říká, že se jedná o svítidlo, které je odolné vůči vodě, povětrnostním podmínkám a nepříznivému počasí. Pokud je tedy svítidlo s IP44 a vyšší, pak se jedná o svítidla, která mohou být použita pro venkovní účely.
 
Venkovní osvětlení rozdělujeme na ty svítidla, která nám slouží k praktickému účelu a pak na ty, která jsou spíše dekorací zahrad.
 
K příjezdovým cestám domu je dobré využít venkovní lampy. K osvětlení vchodu domu, garáže apod., jsou naopak zase vhodá nástěnná svítidlaVenkovní nástěnné osvětlení lze využít jak klasické, tak i senzorové. Na svítidla se senzorem pohybu se specializuje zejména kvalitní, německý výrobce STEINELSvítidla se díky čidlu sama rozsvítí a následně i zhasnou, což je velké plus nejen díky úspoře elektrické energie ale také díky času co ušetříme.
 
Pokud jde o solární osvětlení, jde o novinku se kterou přišel rakouský výrobce EGLO. Jedná se osvítidla, využívaná pouze k dekoraci. Solární lampy svítí na základě slunečního světla, proto jsou úsporou elektrické energie. Solární svítidla se vyrábí v nejrůznějším designu připomínající různé pohádkové postavičky, trpaslíky, zvířátka apod.
 
K terase, či do altánku jsou nejvhodnější volbou venkovní lustry, která nám dostatečně osvětlí danou plochu.
 
Nenechte Vaši zahradu propadnout temnotě ale díky vhodným svítidlům si připadněte jako v pohádkové říši plné barev.

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.