volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Vestavná bodová svitidla a spoty - bodové osvětlení

Datum: 14.5.2014

Ať je den nebo noc jsou situace, kdy jsou svítidla v interiérech zkrátka nepostradatelná. Proč si tedy nepořídit osvětlení a to třeba typu bodových svítidel?

Samozřejmou součástí vybavení bytu, kanceláří, domů a jiných interiérových míst jsou svítidla. Každá místnost má svoje centrální osvětlení, které dokonale slouží k osvětlení celé dané plochy.

Za hlavní osvětlení místností jsou většinou považovány zejména lustrystropnice mnohdy ale i více žárovková bodová svítidla.
 
Více žárovková proto, aby tzv. “bodovky“ dokázali osvětlit celou danou plochu místnosti. Jedno žárovkové bodové svítidlo slouží spíše jako nástěnné osvětlení k nasvícení určitého bodu při čtení, usínání či jen tak k příjemnému navození atmosféry.
 
Bodové osvětlení dělíme na spoty a na downlighty.
 
Spoty jsou právě taková svítidla, která mají nastavitelný směr svícení. Jak již bylo řečeno, pokud se rozhodneme pro bodová svítidla - hlavní osvětlení místnosti, pak je  jistě dobré pořídit sibodovou rampu či spirálu. Jde právě o více žárovkovou volbu interiérových svítidel a pokud tato svítidla doladíme spolu s bodovými nástěnnými svítidly, pak “bodovky“ mohou vytvořit dokonalou souhru světel.
 
Co se týče downlightů, jde o svítidla vestavná a podhledová. Mnohdy downlighty slouží jakodoplňkové osvětlení. Svit vestavných bodových svítidel směřuje přímo dolů, nelze tedy u nich regulovat směr svícení jako u spotů. Downligty vypadají i designově velmi dobře. Využívají se proto jak v moderních domácnostech, tak v různých obchodních centrech, kanceláří apod. Vestavná bodová svítidla lze také umístit do schodiště či nábytku, pochopitelně jde pak zejména o dekorační prvek.

 

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.