volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Tipy při výběru venkovních svítidel

Datum: 23.5.2015

Nyní je ten správný čas k nakoupení venkovních světel, proto jsme pro vás sepsali 5 užitečných rad při jejich výběru.

Nyní je ten správný čas k nakoupení venkovních světel, proto jsme pro vás sepsali 5 užitečných rad při jejich výběru. 

1. Odolný materiál

Samozřejmě každý má radost, když sežene levné svítidlo, ale při nákupu toho venkovního se jenom na cenu opravdu nedívejte. Doporučujeme vybírat ze světel vyrobených z kvalitních a odolných materiálů jakými jsou hliník, nerezová ocel či jiný kov, dále keramika, sklo a odolný plast.  V našem e-shopu si jednotlivý typ materiálu můžete vyfiltrovat. 

2. Dostatečná ochrana

Jak už z předešlého bodu vyplunulo, zahradní svítidla musí být schopna odolávat nejrůznějším povětrnostním podmínkám, a tak je potřeba, aby světelný zdroj byl dostatečně chráněn. Tuto schopnost vyjadřuje zkratka IP, která pomocí čísel vyjadřuje stupeň ochrany před vodou, pevnými částicemi a prachem. Více podrobností zjistíte v článku Co je zkratka IP a proč je důležitá. Pro zahradní osvětlení je potřeba IP minimálně 44. 

venkovní osvětlení MargoVenkovní svítidlo Maronello

3. Vhodný typ

Je jasné, že pro každou část exteriéru se hodí jiný typ osvětlení, s čímž souvisí i intenzita. U vchodu do domu, na terase, u bazénu či na schodech je nutné hodně světla. Nejvhodnější jsou venkovní nástěnná svítidla a závěsné lustry. Pro osvícení skalek, jezírek či soch doporučujeme bodová světla, do chodníčků či příjezdových cest pak nájezdová svítidla. Velký boom nyní zažívá venkovní osvětlení s čidlem, které se automaticky zapne a vypne. Nejen že ušetříte na spotřebě elektřiny, ale také je to dobrá obrana proti zlodějům. 

4. Energetická náročnost

Kvůli úspoře se ve stále větší míře vyrábějí venkovní LED světla, která mají dlouhou životnost, nevadí jim časté zapínání a vypínání, jsou bezúdržbová, chladná, bezpečná a především tedy mají nízkou spotřebu energie. Velmi pěkná jsou například LED svítidla Morino. Kromě osvětlení s LED technologií jsou nyní trendy solární lampy, jež svítí zdarma na sluneční energii. 

5. Správný vzhled 

Vzhled je otázkou každého vkusu. Většinou ale lidé chtějí, aby osvětlení v zahradě nerušilo, takže se nejčastěji používají svítidla v černé, šedé, hnědé a antracitové barvě. 

Zahradní bodové světlo RigaVenkovní lampička Lorena

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.