volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Světelné zdroje

Datum: 10.5.2014

Svítidlo by svítidlem nebylo, když by jehož součástí nebyl světlný zdroj. Otázkou je, jaký světelný zdroj vlastně zvolit? Neváhejte a poraďte se s námi - osvetlenisvitidla.cz

Ptáte se, co je to vlastně světelný zdroj? Je to žárovka, která plní funkci nepostradatelné součásti jakéhokoliv svítidla. Díky světelnému zdroji nám svítidlo vydává světlo a jaký to svit už závisí na výběru žárovky. Výběr je tedy jen  na Vás, zdali dáte přednost teplé barvě – žluté či studné barvě - bílé. Většina světelných zdrojů se však vyrábí zejména v teplých barvách. 

Světelné zdroje rozlišujeme:
  • klasické žárovky
  • úsporné žárovky
  • halogenové žárovky
  • LED zdroje
Klasické žárovky jsou nejstarší zdroje a na trhu působící již řadu let. V dnešní době jsou tak nahrazovány modernějšími a mnohdy výhodnějšími zdroji. Máme na mysli úsporné žárovky, halogenové žárovky či LED zdroje.
 
Úsporné žárovky si našly velkou oblibu mezi lidmi a to díky menší hřejivosti avšak velké svítivosti žárovky, dlouhé životnosti a díky nízké spotřebě elektrické energie. Menší mínus úsporných žárovek je pouze v ceně pořízení, která je o něco vyšší jak u žárovek klasických
 
Halogenové žárovky mají dlouhou životnost, spotřeba elektrické energie je také menší avšak hřejivost halogenové žárovky je stejná, jak u žárovky klasické. Nedoporučuje se proto halogenové zdroje umísťovat do sádrokartonu nebo mezi nábytek.
 
Novinkou na trhu a posledním světelným zdrojem jsou LED žárovky čili ledky. Považovány jsou za nejmodernější a nejúspornější volbu zdrojeCena ledek se pohybuje o něco vyš jak u jinýchsvětelných zdrojů avšak kvalita a jakákoliv odolnost je tu značná a mnohdy se do kvality vyplatí investovat.

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.