volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Osvětlení do obýváku

Datum: 10.5.2014

Nevíte jaké svítidlo dát do obývacího pokoje?

Obývací pokoj je pro mnohé symbolem relaxace, pohodlí a útulnosti. Avšak takto příjemných pocitů, lze těžko docílit bez správného uspořádání nábytku a hlavně, bez správného osvětlení. Mnoho lidí právě osvětlení obývacího pokoje značně podceňuje. Potom vznikají problémy jako je nedostatečné či nadměrné osvětlení.

Velice důležité je centrální světlo, které by měla mít každá místnost. To oceníme hlavně ve chvílích kdy potřebujeme opravdu dobře vidět. Nejčastěji se využívá stropní lustr, ale dobře poslouží také například takzvané nepřímé světlo, jež získáme odrazem světelných paprsků od stropů, stěn apod. Velice vhodným světleným zdrojem pro docílení nepřímého světla jsou halogenové žárovky nebo lampa do obyváku.

Avšak jen s centrálním světlem si v obývacím pokoji nevystačíme. Jestliže se v obývacím pokoji chceme cítit opravdu příjemně, musíme kombinací dalších svítidel docílit toho správného požadovaného efektu.

Asi nejčastější činností v obývacím pokoji je sledování televize. Jak je již dnes známo, při delším sledování televize můžete pociťovat únavu očí. Tomu lze předejít tím, že se za či vedle televizoru umístí světlo, například stolní lampa Tiffany je idealní pro příjemné sledování televize. To sníží silný kontrast obrazovky.

Další formou relaxace bývá čtení, pletení či jiné činnosti, na které by jste však měli dobře vidět. To zajistí například podlahová lampa nebo stolní lampička v podstatě jakákoliv lampa do obyváku s regulovatelným tokem světla.

Jako doplňkové osvětlení jsou nejvhodnější nástěnná svítidla či LED svítidla. Ta díky svému měkkému světlu zajišťují právě chtěnou klidnou a pohodovou atmosféru. Doufám, že výše zmíněné rady dobře zužitkujete a vytvoříte si příjemné prostředí, ve kterém bude pro vás radost trávit čas.

 

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.