volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Osvětlení bazénů

V dnešní době už zahrady neslouží jako výběhy pro domácí zvířata. Současné zahrady jsou považovány za místa, kde se co nejpříjemněji tráví volný čas. K odpočinku v horkém létě jistě patří i bazén a k němu správné bazénové osvětlení.

Přemýšlíte o koupi zabudovaného bazénu? Pak je na čase zamyslet se i o možnostech jeho osvětlení. Nebo máte již bazén postavený, ale neosvětlený? Existují různá řešení, kvůli kterým nebudete muset bazén rozkopat.
V osvětleném bazénu se budete cítit příjemně a můžete v něm trávit více času i po setmění. Zároveň získáte krásný svítící prvek ve vaší zahradě, který využijete třeba jako tlumené osvětlení při večerním posezení.
 
 

Podvodní světla

Velmi působivá jsou podvodní bazénová světla, která dodají vodní ploše jedinečné kouzlo a zároveň zvýší bezpečnost bazénu. Využít můžete halogenové osvětlení, LED svítidla nebo bodová světla.
Halogenové osvětlení má nízkou pořizovací cenu a příjemně teplou žlutou barvu. Žárovky pro tato osvětlení mají dlouhou životnost a při výměně v bazénu není potřeba vypouštět vodu, protože stačí vyjmout světlo a nad hladinou vyměnit žárovku. V poslední době jsou nahrazovány LED svítidly.
LED osvětlení je energeticky úsporné, má chladnější bílý odstín barvy světla. Vyniká dlouhou životností a při výměně žárovky platí stejná pravidla, jako u halogenových světel.
Barevné LED osvětlení velmi potěší vaše děti, ale je ideální i pro večírky nebo večerní romantiku ve dvou. Jsou úspornější než halogenová svítidla. Barevné LED žárovky jsou kompatibilní s většinou světel. V nabídce neleznete také stmívatelné žárovky.
Podvodní osvětlení bazénu je nutné vybírat s vysokým IP krytím, to znamená IP65 a vyšší. Navíc by osvětlení bazénů mělo byt voděodolné, vzduchotěsné a odolné proti chlóru!
 
 

Okolí bazénu

Populárním doplňkem jsou LED pásky, kterými můžete zvýraznit například obrys bazénu, schůdky nebo zábradlí. Nejenže zdůrazní jednotlivé prvky, ale poslouží i k lepší orientaci při pohybu kolem vodní plochy. S instalací LED pásků je minimum starostí, vše jistě zvládnete sami.
Zkoušejte a kombinujte! U osvětlení bazénů je lepší mít více různých svítidel než jedno centrální. Pomocí kombinací lehce vytvoříte to správné osvětlení pro konkrétní situaci a náladu.
Je nutné dbát na bezpečnost a dostatečné osvětlení. Jednak se potmě špatně orientujete a navíc kvůli vlhkému prostředí hrozí možnost uklouznutí a pádu.
Přístupovou cestu k bazénu můžete osvítit zapuštěnými bodovými světly, stylovými venkovními lampami nebo LED páskami. Krásně budou vypadat i solární svítidla.
Osvětlení musí být hlavně bezpečné a přiměřené. Nechcete být příliš oslněni, ale zároveň potřebujete něco vidět. A to jak v bazénu, tak i mimo něj.
 
 
 
 
 
 

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.