volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jaké světlo pro školáka na letní tábor?

Pokud zvažujete nebo již máte předplacený letní tábor pro své ratolesti, nemine vás nakupování různých tábornických potřeb. Řešit budete jistě i osvětlení do přírody pro menšího či většího táborníka!

V dnešní době jsou stále více populární tábory a pobyty pro děti v přírodě s různým zaměřením, proto vám nabídneme pár typů, které by mohli usnadnit rozhodování při výběru osvětlení na letní pobyt v přírodě.

Jak vybírat

Při výběru přenosného zdroje světla záleží především na tom, při jakých činnostech ho budou školáci používat. Samozřejmostí by mělo být osvětlení odolné proti vlhkosti, podle svítivosti nebo podle zdroje napájení. Každý má na výběr z různých čelovek, ručních svítilen, solárních světel nebo LED osvětlení.
 
 

Světla pro táborníky

Čelovky se budou na letním táboře hodit téměř každému, hlavně při aktivitách, kde děti budou potřebovat obě ruce volné. Například při běhu, noční bojové hře nebo třeba jen při podvečerním sběru klestí na táborák. Důležitými aspekty pro výběr čelovek jsou dosvit a výdrž baterie. Navíc jsou lehké, skladné a praktické.
 
Ruční svítilny jsou pro mnohé základním přenosným osvětlením, které jistě ocení i děti na letním táboře. Pro většinu z vás nazývané baterky jsou lehké, skladné, malé a proto si najdou místečko v každém tábornickém kufru. Při výběru se soustřeďte hlavně na typ baterií používaných v ruční svítilně.
 
Solární LED lucerničky - hlavní výhodou solárního osvětlení je, že nepotřebují žádné baterie ani nabíječky. K dostání jsou v různých barvách a každý táborník ji ocení např. při noční cestě na toaletu, nebo pro menší děti může sloužit (při strachu), jako zdroj nočního osvětlení chatky či stanu.
 
 
 
Většinu osvětlení malý táborníci využívají při různých večerních a nočních hrách. Ale tím nabídka nekončí, mohou využít i solární závěsné lampičky na osvětlení tanečního prostoru při táborové diskotéce. Pokud je doplní světelnými řetězy nebo LED pásky, zábavný večer nebude mít chybu.
 
 
 
Neméně důležité je myslet na náhradní zdroje energie = baterie. Většina čelovek a malých ručních svítilen využívá knoflíkové baterie. Větší svítilny jsou napájeny tužkovými (AA) nebo mikrotužkovými (AAA) bateriemi, takže je nezapomeňte svým ratolestem přibalit sebou.
 

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.