volejte 515 555 113 až do 18 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jak vybrat LED pásek

Omrzely vás již klasické žárovky? Zkuste alternativu v podobě LED pásek. Jsou elegantní, praktické a objevíte s nimi zcela nový rozměr osvětlení.

V dnešní době si LED pásky získávají čím dál větší oblibu. Jejich využití je totiž všestranné. Jsou vhodné jak pro vnitřní, tak i venkovní užití. Můžete si je dát v podstatě kamkoli, a to i do prostor, kam se za normálních okolností nedostane žádné denní světlo.

Co přesně jsou LED pásky a jaké mají výhody? 

LED pásky, přesněji řečeno LED diody různého počtu a výkonu, vsazené do samolepícího ohebného pásku šíře 8-12 mm, mají jedinečné využítí především tam, kde by jiné zdroje světla kvůli své velikosti neuspěly. Je tedy jasné, že oproti klasickým žárovkám zabírají LED pásky velmi málo prostoru. A to není jejich jediná výhoda. Jejich spotřeba energie je minimální v porovnání s jinými světelnými zdroji (až 80% úspory energie). Mluvíme-li o životnosti těchto LED pásků, je mnohonásobně vyšší než u klasických nebo úsporných žárovek.
Nelze také opomenout fakt, že se jedná o nejnovější globální osvětlovací techniku šetrnou k životnímu prostředí.  

Jak a kde LED pásky použít?

Potřebujete jasné světlo či decentní dekorativní podsvícení?
Veliké oblibě se těší kupříkladu v kuchyni, kde LED pásek umístíte nad kuchyňskou linku a nemusíte tak rozsvěcovat celou místnost. Nádherně prozáří také dětský pokojík. U baru, krbu, postele, na schodech, ale i ve skříni či vitrínách krásně vypadají a skvěle plní svůj účel. Tímto šikovným a moderním osvětlením lze jednoduše rozsvítit buď celé prostory nebo jen konkrétní místo. 
Ani exteriér však nemusí zůstat pozadu, a to díky LED páskům ve vodotěsném provedení. Posviťte si tak na branku, příjezdovou cestu, garáž, bazén, terasu a další.
Pásky však můžete využít i netradičně, třeba na efektní osvětlení auta. 

Na výběr máte pásky různé svítivosti, barevných provedení a funkčních vlastností.

Určitě je důležité vybírat LED pásek dle:
  • umístění - prostředí (interiér, exteriér, vlhké či prašné prostředí), kde se bude LED pásek nacházet je důležité pro zvolení odpovídajícího stupně ochrany (IP krytí) 
IP krytí udává celkovou odolnost elektrického zařízení.
  • svítivosti - slabá, střední, vysoká, extra vysoká
Pro dekorativní účely vám postačí pásky se standardní svítivostí. Pokud je však chcete použít jako běžné osvětlení (třeba pod kuchyňskou linku), určitě byste měli zvážit koupi vysoce svítivé LED pásky.
Svítivost neboli světelný tok se udává v Lumenech (čím více Lumenů, tím lepší svítivost).
  • barvy - studená bílá, teplá bílá, žlutá, červená, zelená a modrá
V nabídce máme také LED pásky stmívatelné nebo které mohou měnit barvy, tzv. RGB pásky (k těmto je zapotřebí dálkový ovladač, který bývá součástí balení).
Barva (teplota chromatičnosti) se udává v Kelvinech (K). Čím vyšší teplota, tím studenější světlo vnímáme.
 
Pásky prodáváme v různých délkách. Standardně je to 5 m, nabídnout vám však můžeme i pásky délky 1 m, 2 nebo 3 m, ale i 30metrové (pokud bude třeba, na vyznačeném místě si můžete pásek i sami ustřihnout).
Co se instalace týče, nemusíte si dělat příliš těžkou hlavu, je totiž díky oboustranné samolepící pásce velmi snadná. Dle potřeby se však dá LED pásek i zasunout do plastové či ALU lišty a tu pak uchytit na požadované místo.
 
Možnosti jejich využití jsou téměř neomezené. Dejte tak průchod vaší kreativitě a výsledek v podobě nové a nezaměnitelné atmosféry vás jistě potěší.
 
S vhodným výběrem, dalšími technickými parametry a zprovozněním LED pásek jsme vám plně k dispozici. Kontakt na nás zde.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.