volejte 515 555 113 až do 18 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jak osvětlit garáž a její okolí

Exteriérová světla mají plnit hlavně praktickou funkci. Proč se tím ale omezovat? V naší nabídce jsou taková venkovní světla, která zaujmou i vzhledově.

Jaké světlo do garáže?

Každý druh osvětlení bude mít v garáži uplatnění. Stropní svítidlo osvětlí celou místnost, ale stačit vám bude pouze v případě, že zde jen zaparkujete automobil. Pokud centrální světlo doplníte nástěnným svítidlem, můžete svit soustředit na konkrétní oblast. Lépe uvidíte například při práci na ponku, ale pokud potřebujete dobře vidět na malé detaily, pak je ideální pořídit si lampičku na pracovní plochu. V garáži by neměla chybět žádnému kutilovi ani kvalitní svítilna.
Samozřejmostí, při výběru světel do garáže je myslet na odolné a bezpečné osvětlení. Prach, možný náraz nebo různé kapaliny - pro tyto prostory doporučujeme osvětlení se zvýšeným IP krytím. Do garáže jsou vhodná i LED světla díky dlouhé životnosti a svítivosti. Pořízením LED úsporných žárovek a zářivek neprohloupíte, protože LED světla šetří životní prostředí a elektrickou energii.
 
 
 

Venkovní osvětlení

Nezapomínejte ani na osvětlení před garáží a nasvícení příjezdové cesty. Ať už máte vjezd k domu jakýkoli, vždy oceníte dobře osvětlenou cestu. Osvětlení příjezdového prostoru můžete vyřešit nájezdovými světly. Nájezdová svítidla se zabudovávají do země, jsou vyrobena z odolných materiálů, mají jednoduchý design a nějak nenarušují celkový vzhled exteriéru. Nájezdová světla mají vysoké IP krytí, takže vydrží vydatný déšť, najíždění i nánosy prachu a písku. Tato svítidla lze využít i jako krásný doplněk v zahradě, kde nasvítí vámi vybraná zákoutí.
 
Výhody venkovního osvětlení:
  • Odolné materiály
  • Dlouhá životnost
  • Snadná montáž
  • Vysoké IP krytí
  • Úspora energie
  • Užitek i dekorace
  • Bezpečnost při pohybu ve tmě
Při výběru venkovního osvětlení se řídíme IP kódem, který by se měl nacházet v rozmezí IP44 až IP68.
 
 
  

Venkovní světla s čidlem nebo bez čidla

Nejdříve si rozmyslete, kam svítidlo umístíte. Osvětlit můžete garáž, prostor před garáží nebo vchodem, terasu, dílnu, ale i příjezdovou cestu. Svítidlo s čidlem většinou použijete v místech, kde se pohybujete častěji. A na méně frekventovaná místa se hodí spíše světla bez senzoru. I zde platí, že osvětlení by mělo být odolné vůči prachu a vlhkosti.
Nedílnou součástí venkovního osvětlení vašeho domu se může stát svítící domovní číslo doplněné video zvonkem nebo kamerovým systémem, pro větší bezpečí vaší rodiny.
 
 
 

Zahradní osvětlení

Rozsviťte si pergolu nebo párty stan! Vyberte si třeba zahradní závěsné svítidlo nebo zahradní lampu. Vytvoří kvalitní osvětlení, pod kterým bude radost připravovat pokrmy, bavit se s přáteli nebo jen odpočívat. Neopomenutelným zahradním osvětlením jsou sloupková světla a solární světla. Kouzelně osvítí zahradní chodníčky, příjezdové cesty, ale i různá zahradní zákoutí. Solární světla mají mírný světelný rozptyl, který je dostačující pro orientaci ve tmě. Solární osvětlení se stane vašim designovým doplňkem zahrady.
 
 
 
 
 
 

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1990 – 2020 Donoci, s.r.o. Info o zpracování osobních údajů. i