volejte 515 555 113 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Dopňkové osvětlení

Datum: 13.5.2014

Nejen hlavní osvětlení místnosti je nepostradatelnou součásti našich příbytků. I dopňková svítidla jsou důležitou součástí, jak interiérových, tak exteriérových míst.

Mnozí z nás si neuvědomují, že právě osvětlení hraje velkou roli v ovlivňování našich nálad a pocitů.Intenzita světla nás mnohdy dokáže probudit ale také i naopak uspat.

K hlavnímu osvětlení místnosti se často využívají a pořizují doplňková svítidla. Ta jsou využívána k osvětlení zrcadel, obrazů, schodišť, vchodů apod. Svítidla nejsou vždy pořizována jen z praktického hlediska ale i za účelem pouhé dekorace, která přispívá k vytvoření příjemné atmosféry, kterou jen tak centrální osvětlení nedokáže vytvořit.
 
Doplňkovými svítidly máme na mysli například nástěnná svítidla, umístěná na zeď. Dále pak i stolní a stojací lampy. Stolní lampička je typ svítidla, která by neměla chybět na žádném dětském, psacím ani pracovním stole. Většinou nám lampy slouží při čtení, malování si, při psaní domácích úkolů a učení se. Podlahové lampy jsou naopak nejčastěji pořizovány pro obývací pokoje, kde se elegantně tyčí u sedačky, křesla či televize a rozsvícením lampy do obývacího pokoje tak pronikne utlumená ale příjemná atmosféra. Nadšeným čtenářům plní funkci nepostradatelného ale i relaxačního pomocníka.

Bodová svítidla ať už vestavná (downlighty) či směrovací se řadí také mezi doplňková svítidla. Když se například do nábytku v obývacím pokoji zabuduje nějaké to vestavné bodové světýlko, to je teprve paráda a moderní design obývacího pokoje je tak opravdu okouzlující. Pokud někteří máte zalíbení v obrazech a Váš byt, domeček či kancelář zpestřují krásné obrazy, pak neváhejte a dodejte jim ještě krásnější a příjemnější vzhled, kdy pomocí obrazových svítidel vynikne jejich pestrost a detaily.
 
Nyní byla řeč pouze o interiérových svítidlech ale i venkovní prostory potřebují nějaké to své osvětlení. Mezi častá venkovní svítidla se řadí nástěnná svítidlasvítidla se senzorem, různé lampy a v neposlední řadě i solární osvětlení.
 
Ať už se jedná o interiérová či venkovní svítidla výběr designu i provedení je pouze na Vás.

Copyright © 1990 – 2019 Donoci, s.r.o.