Osvětlení do dětského pokoje

17.05.2012, 09:03, Jiří Mánek

Svítidla pro děti, ačkoli to nemusí být zřejmé, jsou nepostradatelným prvkem a důležitou součástí dětských pokojů. Proto výběr nepodceňujte...


 

 

Chcete aby se Vaše ratolesti cítili ve svém pokoji dobře, útulně a usínali spolu s příjemný pocitem bezpečí? Svítidla do dětský pokojíčků jsou pořizovaná nejen proto, aby dodali pokoji pěkný a nápaditý vzhled, nýbrž i proto aby se dětská svítidla staly důležitou a zejména praktickou součástí míst, kde děti vyrůstají a tráví spousty času svého dětského mládí.

 

Děti si svítidla zamilují díky motivům, která mnohá světla vystihují. Dětské osvětlení může mít podobu nejrůznějších pohádkových postaviček, zvířátek, letadýlek apod. Zkrátka na své si přijdou, jak nejmenší prckové kluci i holčičky, tak i teenageři již školou povinní. Dětská svítidla nemusí mít vždy nějakou podobu něčeho. Mnohdy jsou svítidla vyráběna tak, aby se svým designem hodila do pokojů již dospívajících dětí.

 

Svítidla plní, nejen díky vzhledu ale i funkčnosti osvětlení, v dětském pokoji důležitou roli pomocníka.

 

Dětské lustry jsou zkrátka v pokoji nepostradatelné a jsou tzv. centrálním (hlavním) osvětlením místnosti. Lze si vybrat, zdali svému dítěti pořídíme do dětského pokoje  závěsný lustr jedno žárovkový či lustr s více žárovkami nebo osvětlení přisazené ke stropu.

 

Následně je dobré místnost doplnit dalšími (doplňkovými) svítidly jako jsou nástěnná svítidla, bodové osvětlení či lampičky.

 

Nástěnné osvětlení je dobré umístit nad nebo vedle dětské postýlky. Vyzařuje příjemné decentní světlo, díky kterému se dítě cítí bezpečně a snadno při něm i usne. Také pro rodiče je nástěnné osvětlení dobrým pomocníkem a to zejména při předčítání pohádek na dobrou noc.

 

Ať už jde o předškoláka či teenagera školou povinného, nepostradatelnou součástí pokojíčků se stává stolní lampa mnohdy nazývána i jako kancelářská lampička umístěna nejčastěji na psacím stole. Pomáhá dětem při plnění domácích úkolů, kdy na své pracoviště díky řádnému osvětlení stolní lampy vidí a nekazí si tak oči. I pro malé prcky, kteří si rádi kreslí a omalovávají je dobré pořídit nějakou to lampičku.

 

Zkrátka dětské osvětlení je nedílnou součástí pokojů, bezpečnostním a nápomocným prvkem a samozřejmě i estetickým doplňkem místnosti.

 


 
« Zpět